Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací

Váš partner při stavbě kamen a krbů.

Úvod> Služby> Kamnové vložky

Kamnové vložky vám zaměříme a kalkulaci zpracujeme zdarma

kamnové vložky

Kamnové vložky můžete volit i jako primární zdroj vytápění. Jsou skvělou volbou, pokud plánujete chytře investovat do budoucnosti. Kamnové vložky dodáváme nejčastěji zákazníkům v královéhradeckém a pardubickém kraji, tedy města Hradec Králové, Ústí nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Náchod a širé okolí. Není ale problém navštívit vás třeba i v Brně. Realizaci obvykle stihneme během 4 dnů. Maximálně to bývají tři týdny až dva měsíce, pokud je potřeba některý komponent vyrobit.

Jak se u nás obestavuje kamnová vložka

Postačí předem nás kontaktovat. Po zaměření a kalkukaci zdarma se domluvíme na konkrétní realizaci, předložíme grafický návrh. Zbytek už se odehraje přímo na vámi určeném místě. Ceny kamnových vložek se odvívejí od výrobce vložky, typu a také doprovodných prací, jako je zástavba vložky na místo určení a podobně. Na výběr jsou také kamnové vložky s teplovodním výměníkem, kamnové kuchyňské sporáky a pokojová kamna. Vyžádejte si u nás na šamotové komínové vložky ceník nebo kalkulace na další kamnářské úkony a materiály.

Zjistit cenu kamnové vložky


Kamnové vložky od nás znamenají:

 • zaměření a cenovou nabídku zdarma
 • grafický návrh zdarma k realizaci
 • komponenty od renomovaných výrobců
 • profesionální práce včetně úklidu
 • lepší výhřevnost oproti krbové vložce
 • delší dobu hoření bez častého přikládání
 • delší akumulační schopnost
 • dokonalejší spalování
 • s teplovodním výměníkem lze užít jako primární zdroj vytápění
 • kvalitní materiál odolávající vyšším teplotám
 • možnost napojení na ústřední topení


Pokud se navíc rozhodnete pro výměník (včetně možného napojení na ústřední topení), máte postaráno o teplo v celém domě. Je také možné umístit vložku tak, aby vytápěla skrze tahový systém až tři místnosti sálavým teplem.

Raději kamnovou nebo krbovou vložku?

kamnové vložky

Jestliže ještě nemáte vybráno, zda investujete do krbové nebo kamnové vložky, poradíme vám s výběrem. Krbová vložka je obecně stavěná pro nižší teploty, je nutné častěji přikládat. Na druhou stranu ji s trochou praxe zvládnete obestavět sami. Na výběr máte velké množství designových variant. Ani kvalitní šamotové desky do krbových kamen z nich ale neučiní nejefektivnější primární zdroj vytápění objektu. Od toho jsou kamnové vložky, stavěné na vyšší teploty.

Kamnová vložka se obestavuje materiály, jako jsou kachle, šamot či litý žárobenton. Samozřejmostí je použití kvalitních materiálů odolávajcích vysokým teplotám. Obvykle to bývá litina nebo ocel, a také prosklené části v oblasti dvířek, případně i bočních stěn. Umístěné kamnové vložky pak slouží ke spalování velké dávky dřeva při vysoké teplotě. Spaliny ohřívají akumulační zásobník, kde si vysokou teplotu rozprostřete na delší časový interval. Podívejte se, jak jsme se vypořádali s realizacemi u našich stávajících zákazníků.

Napište si o kalkulaci na kamnové vložky!

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Kontaktní údaje

Kamnářství Šimůnek
Ústecká 322
517 43 Potštejn
tel: 777 681 225
E-mail: info@kamnarstvi-simunek.cz

Potřebujete poradit?

Jan Šimůnek

Kde sídlíme

Webové stránky vytvořil Acceler